Prezent dla chłopca na komunię od chrzestnych

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy czas, aby zastanowić się nad prezentem, zwłaszcza jeżeli jesteśmy rodzicami chrzestnymi. Z pewnością zależy nam na upominku, który odzwierciedli piękno tej wyjątkowej ceremonii, a przy okazji będzie idealną pamiątką. Nie wiesz co wybrać? Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent komunijny da chłopca.

Zgodnie z tradycją – zegarek

Zgodnie z naszą tradycją, obowiązkowym podarkiem komunijnym jest zegarek. Ten prezent sprawdza się od lat, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na jego zakup także dziś. W przypadku chłopców polecamy raczej zegarki sportowe lub nowoczesne smartwatche – z pewnością sprawią im więcej frajdy niż klasyczny model na skórzanym pasku lub bransolecie.

A może rower?

Jeśli nie zegarek, to może rower? One również znajdują się na liście mile widzianych podarków komunijnych. Jego zakup może być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza, że wiosna w pełni! Rower pozwoli chłopcu aktywnie spędzać czas, odbyć niejedną krajoznawczą wycieczkę, a może nawet obudzi w nim nową pasję?

Na rynku dostępna jest cała masa różnorodnych modeli i rozmiarów, w związku z czym jego kupno warto najpierw skonsultować z rodzicami dziecka, ewentualnie uzgodnić ze sprzedawcą możliwość wymiany.

Pamiątkowa biżuteria

Jednym z najchętniej wręczanych prezentów komunijnych stale jest biżuteria. Na tę okazję wybieramy zazwyczaj tradycyjne żółte złoto. Szukając upominku dla chłopca nie mamy dużego pola manewru – prawie zawsze decydujemy się na zakup krzyżyka z pasującym do niego łańcuszkiem. To klasyczny upominek, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Noszony na co dzień jest doskonałą pamiątką, która będzie towarzyszyła dziecku przez długie lata.

Przez zabawę do nauki

Prezent na komunię dla chłopca nie musi mieć charakteru symbolicznego. Możemy zdecydować się na zakup czegoś, co będzie zgodne z zainteresowaniami oraz pasją młodego człowieka. Jeśli fascynują go nauki ścisłe, może warto sprezentować dobrej klasy mikroskop? Z kolei małego fana elektroniki z pewnością ucieszy edukacyjny zestaw robotów do samodzielnego montażu i programowania.

Monety inwestycyjne – alternatywa dla gotówki

Ofiarowanie w prezencie koperty mogłoby się wydawać najprostszym rozwiązaniem. Często jednak zastanawiamy się, jaka kwota powinna się w niej znaleźć – jako rodzice chrzestni zapewne nie chcielibyśmy wypaść blado na tle pozostałych gości. Zazwyczaj nie wiemy też, co na temat gotówkowych prezentów sądzą rodzice dziecka. Dużo lepszym pomysłem może okazać się ofiarowanie złotych lub srebrnych monet inwestycyjnych. Są one upominkiem, który cieszy oko, a ponadto procentuje. To niezwykle pomysłowy i oryginalny prezent, który z pewnością zostanie doceniony.

Prezenty na komunię wiążą się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, warto więc przygotować się na ich zakup zawczasu. Będąc rodzicem chrzestnym, musimy pamiętać również, aby dołączyć do upominku symboliczny drobiazg . Może być nim pamiątkowa kartka lub ładnie wydana Biblia dla dzieci.