Prezent dla dziewczynki na komunię od chrzestnych

Bycie chrzestnym to duże wyróżnienie, a zarazem spora odpowiedzialność – zobowiązujemy się bowiem do uczestnictwa w życiu oraz rozwoju dziecka. Na rodzicach chrzestnych spoczywa sporo obowiązków, a jednym z nich jest uczestnictwo w Pierwszej Komunii Świętej. Przy okazji tej uroczystości często pojawia się problem z wyborem odpowiedniego prezentu dla chrześniaka. Przedstawiamy więc kilka propozycji praktycznych i pomysłowych prezentów dla dziewczynki.

Złota biżuteria

Zakup złotej biżuterii może być strzałem w dziesiątkę – większość małych dam z pewnością ucieszy się z drogocennej błyskotki. Ponadto taki prezent na komunię dla dziewczynki będzie także znakomitą pamiątką. Przez lata nie straci na wartości ani się nie zużyje. Noszony na co dzień będzie przypominał dziecku ten wyjątkowy dzień.

Co powinniśmy wybrać? Przed laty największą popularnością cieszyły się kolczyki. Dziś również warto rozważyć ich zakup, pod warunkiem, że sama zainteresowana ma przekłute uszy. Upewnijmy się więc, ponieważ nietrafionym prezentem możemy sprawić dziecku przykrość.

Całkowicie bezpieczną opcją jest natomiast zakup bransoletki. Ich obwód zazwyczaj można regulować, więc o rozmiar nie musimy się martwić. Fantastycznym pomysłem będzie model z dołączoną blaszką, na której wygrawerujemy specjalną dedykację.

Obowiązkowy zegarek

Kilka dekad wstecz to właśnie zegarki były tradycyjnym, obowiązkowym wręcz, upominkiem komunijnym. Tuż po uroczystości każde dziecko mogło pochwalić się nowiutkim czasomierzem. Dziś również warto pokusić się o jego zakup. Rodzicom chrzestnym często zależy na wyjątkowym podarunku, więc jeśli tylko nasz budżet na to pozwala, możemy rozejrzeć się za modelem pozłacanym. Małym pasjonatkom technicznych nowinek sprezentujmy zaś nowoczesnego smartwatcha.

Rower czy hulajnoga?

Rower to zapewne drugi – zaraz po zegarku – upominek, który przychodzi nam na myśl. Od dziesięcioleci figuruje bowiem na liście najbardziej pożądanych prezentów komunijnych. Dziewczynki uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, więc pierwsza przejażdżka zapewne odbędzie się zaraz po powrocie z kościoła. Jego zakup to świetny pomysł, problem może nam sprawić jedynie wybór odpowiedniego typu. Dziesiątki modeli i bogate wzornictwo z pewnością nie ułatwiają nam sprawy.

Jeśli natomiast wiemy, że nasza chrześniaczka posiada już rower, możemy zastanowić się nad podarowaniem jej hulajnogi lub rolek.

Co zamiast koperty?

Jeśli brakuje nam pomysłu na prezent komunijny, zawsze możemy zdecydować się na wręczenie koperty. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wiemy, że dziecko oszczędza np. na wymarzony wyjazd wakacyjny. Jeżeli jednak uważamy, że podarowanie gotówki mogłoby zostać źle odebrane, ofiarujmy coś, co będzie rodzajem inwestycji. Świetnym wyborem będzie zatem zakup numizmatów i monet kolekcjonerskich. Jest to trwała pamiątka o dużej wartości, która w przyszłości może zaprocentować.

Pomysłów na prezenty komunijne dla dziewczynki jest wiele – od pieniędzy przez sprzęt elektroniczny po drogocenną biżuterię. Jako rodzice chrzestni zazwyczaj decydujemy się na podarowanie czegoś kosztownego, warto więc taki zakup najpierw skonsultować z rodzicami dziecka.