Wybór roweru dla dziecka

Każdy sprzęt, z którego ma korzystać dziecko musi być odpowiednio dobrany. Tak samo rowery dziecięce muszą być przystosowane do wymagań dziecka wynikających chociażby z jego budowy i osiągniętego wieku.

 

 

  • Kupowanie roweru dla dziecka na szybko, tylko dlatego, że w weekend wybieramy się do parku i warto, aby dziecko sobie pojeździło nie jest chyba najlepszą strategią i to już jeśli chodzi o trójkołowiec, który najczęściej jest pierwszym dziecięcym rowerkiem. Już w przypadku tego niepozornego sprzętu można popełnić naprawdę wiele błędów, począwszy od kupna zbyt ciężkiego, trudnego do wniesienia do umieszczonego w bloku mieszkania po taki, które ma plastikowe koła, które tocząc się wydają nieprawdopodobny w swym natężeniu hałas.
  • Jednak naprawdę duże wyzwanie stoi przed nami, gdy przeglądamy rowery dziecięce dla starszego dziecka, które będzie samodzielnie pedałować i choć będziemy przecież go doglądać, to jednak w dużym stopniu to ono będzie odpowiedzialne za swoje bezpieczeństwo. Z pewnością należy dobrze dobrać rozmiar koła i ramy. Pierwszą czynnością powinno więc być zmierzenie naszego szkraba, a konkretnie odległości od kroku do podłogi. I tak na przykład, jeśli długość to 36 cm, to należy wybrać rower dwunastocalowy, jeśli 41 cm, to czternastocalowy, jeśli 46 to szesnastocalowy. Z pewnością, jeśli dokonujemy zakupu w sklepie stacjonarnym, to pomóc powinna nam obsługa, która powinna poinformować, jakie są zasady odpowiedniego wyboru rowerka do wzrostu dziecka. Nie dajmy sobie wmówić, że „na oko” dziecko pasuje do danego modelu.
  • Oczywiście rowery dziecięce kupujemy nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale także z uwagi na często niższe koszty i coraz szybkie tempo, w którym dochodzą przesyłki, także w sklepach internetowych. Jeśli dany sklep nie dostarcza obszernych porad odnośnie tego, jak należy odpowiednio dobrać rowerek, to pozostaje poszukać odpowiedniego serwisu tematycznego, w którym dowiemy się wszystkiego, co jest nam potrzebne, aby kupując rower dla dziecka sprawić swojej pociesze ogromną przyjemność.